Smart Studio

  • 12 m²
  • 1 sovrum
  • 1 badrum
  • 2 gäster
  • 1 säng

Smart Studio Cannes med 1 sovrum har ett väldigt bra läge, ungefär 6 minuters gångavstånd från Les Murs Peints. Den 12 m² stora lägenheten kan ta emot upp till 2 gäster.

Det här boendet erbjuder gästerna sitthörna. Boendet har också utsikt över staden. För extra bekvämlighet finns en separat toalett och en dusch i lägenheten. Du kan också utnyttja hårtorkar, badlakan och handdukar i badrummet.

Detta boende erbjuder gästerna bekvämligheter för självhushåll, inklusive vattenkokare och kylskåp.

Île Sainte-Marguerite ligger på gångavstånd från den här lägenheten, medan Kyrkan Notre Dame d'Esperance ligger mindre än 1 km bort. En 10 minuters promenad tar dig till Canness centrum. Cirka 15 minuter till fots från Smart Studio hittar du Marché Forville. Busstationen Montfleury är belägen mindre än 450 meter bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Smart Studio Cannes
8 Merle - Beau Studio Au Centre De Cannes Avec Balcon !
Mobilpris

8 Merle - Beau Studio Au Centre De Cannes Avec Balcon !

7.0
Bra 1 recension
51 m från boendet
USD 641 USD 577
per natt
Studio Nizzy Cannes Proche Palais Des Festivals
Mobilpris

Studio Nizzy Cannes Proche Palais Des Festivals

73 m från boendet
Central Terrace Garage & Ac
Mobilpris

Central Terrace Garage & Ac

9.0
Utmärkt 1 recension
94 m från boendet
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Nice Cote d'Azur flygplats
    28 km

    Faciliteter

    Internet

    • Internetanslutning

    Parkering

    • Parkering

    Transfer

    • Flygplatstransfer (mot avgift)

    Boendetjänster

    • Snabbincheckning/-utcheckning

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare

    I rummen

    • Uppvärmning
    • Minibar
    • Ljudisolerade rum
    • Sittgrupp

    I badrummet

    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Design

    • Parkettgolv

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Rökdetektorer

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 20:00
    Utcheckning: senast 11:00
    Licensnummer06029021066HT
    • Information om extrasängar
    • Det tillhandahålls inga extrasängar i ett rum.
    • Det tillhandahålls inga barnsängar i ett rum.
    Vanliga frågor
    • Finns det gratis Wi-Fi på Smart Studio?
      Höghastighetsinternet erbjuds gratis på Smart Studio.
    • Accepterar Smart Studio husdjur?
      Smart Studio tillåter husdjur.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Nice Cote d'Azur flygplats
    28 km

    Landmärken

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Smart Studio Cannes

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng